Zahájit svůj pivní nákup v e-shopu.Obchod.Svět-piva.cz


Úvod | Články o pivu | Pivní lázně

Pivní lázně

Chcete si vychutnat originální lázeňskou terapii, jejíž oblíbenost neustále stoupá? Máte rádi originální zážitky a chcete udělat něco pro své tělo i duši? Potom jsou pivní lázně přesně to, co hledáte. Tato moderní lázeňská procedura využívá kombinaci blahodárných léčivých účinků minerální vody a s účinky piva a surovin potřebných k výrobě zlatavého moku. Pro český národ, který je pivem proslulý, jsou pivní lázně místem, kde lze zažít opravdu krásné chvíle a to vše s tím, co všichni milují.

Léčivé účinky pivních lázní

Pivní lázně nejsou jen místem k odpočinku a relaxaci, obsažené suroviny působí blahodárně také na náš organismus a zdravotní stav. Teplota pivní vody se pohybuje v rozmezí 34-37°C což stejně jako lázně působí na prohřátí bolavého svalstva a velice příznivě působí také na celou cévní soustavu.

Dále mají pivní lázně pozitivní účinky na imunitní systém, teplá voda podporuje činnost srdce a tím dochází vyšší aktivitě celého krevního systému. Přes kožní póry jsou vlivem tepla a piva vypuzovány škodliviny, díky čemuž dochází k regeneraci a zvláčnění pokožky. Pivovarské kvasnice a bylinky mají omlazující účinky a působí i proti celulitidě. Konečný výčet pozitivních vlastností pivních lázní je ale mnohem vyšší.

Pivní lázně v ČR

V České republice existuje k dnešnímu dni již několik pivních lázní. Některé jsou více oblíbené, některé prozatím svoji slávu získávají. Výhodou je dostupnost téměř po celé republice.

Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm a pivní lázně Chodová Planá patří k těm vůbec nejnavštěvovanějším. Druhé jmenované patří dokonce mezi největší pivní lázně na celém světě, často jsou přezdívány jako „pravé pivní lázně“. Provozovány jsou v hotelu U Sládka v areálu rodinného pivovaru Chodovar. Rožnovské pivní lázně jsou poněkud mladší. Založeny byli 31. října roku 2010 a svým návštěvníkům nabízejí aktuálně dvě velké vany z týkového dřeva až pro dvě osoby a 3 měděné ručně tepané viktoriánské vany.

Mezi další oblíbené lokality patří Tábor, Bahenec, Praha, Ostrava, Olomouc, Cheb, Karlovy Vary, Štramberk či nově otevřené pivní lázně Černá Hora a Dolní Bousov.

Datum vydání: 23.07.2007 | Autor: Svět-piva.cz | Zdroj: Svaz pěstitelů chmele České republiky

Článek Pivní lázně byl publikován 12. 10 2012 autorem Svět-piva.cz

Servis výčepního zařízení

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek ze světa piva. Stačí vyplnit váš email:

Prodejna

Stránského 28,
616 00 Brno-Žabovřesky
  • Tel.: 606 606 713
  • Tel.: 606 391 128