Zahájit svůj pivní nákup v e-shopu.Obchod.Svět-piva.cz


Úvod | Články o pivu | Domácí chlazení na pivo

Domácí chlazení na pivo

To, že je pivo téměř národním nápojem českého lidu ví snad každé malé dítě a také každý, kdo do naší země někdy zavítal. Patří k našemu pití stejně neodmyslitelně a přirozeně jako Karlův most k Praze, praotec Čech k hoře Řípu nebo Šemík a Horymír k Vyšehradu. Zkrátka se naše pivo s pověstným gulášem či svíčkovou s pěti knedlíky stalo neodmyslitelnou součástí našeho stravování a kultury samotné.

Co se týká piva jako takového na výběr je v současné době ze skutečně širokého záběru. Vedle piv světlých, tmavých, řezaných, výčepních, ležáků či speciálů a ochucených piv se do popředí stále více dostávají piva jednotlivých minipivovarů. Těchto domovarníků a majitelů minipivovarů je v současné době skutečně mnoho a jedná s jistou nadsázkou řečeno o jakýsi boom, který se stal velmi oblíbený a není se čemu divit, jelikož distribuují do světa opravdu velmi kvalitní a dobrá piva, která nejsou k dostání v běžné síti supermarketů a obchodů. A rozhodně stojí za to, je ochutnat a poznat tak další druhy a speciály, které jsou na našem trhu k dostání.

Pivo ze sedmého schodu

Výčepní zařízeníJistě se všichni shodneme na tom, že není nad to dát si pivo nejen dobře vychlazené, z pověstného sedmého schodu, ale především čerstvě natočené. K tomu samozřejmě neodmyslitelně patří příjemná a oblíbená hospůdka ve společnosti dobrých přátel a známých. Pokud se Vám však nechce pokaždé, když dostanete chuť na jedno orosené jít si posedět do některé restaurace či výčepu, není nic jednoduššího než si opatřit výčepní zařízení domů. Nejedná se totiž až tak o velkou investici, která by se nedala financovat a zatížila nějak vážně či nezvratně náš rodinný rozpočet. Jedná se většinou o investici okolo 10.000 Kč.

Vypůjčení výčepního zařízení

Výčepní zařízení se dá také půjčit, ale když si zpětně promítneme cenu půjčovného, složenou kauci a také to, že se jedná většinou o opakovanou akci, tak se nám při nákupu výčepu samotná investice za krátký čas vrátí. Chlazení na pivo, lze potom rozlišit podle výkonu chlazení, kde začínáme zhruba na 20 l/hod, počtu kohoutů a také podle toho, zda jej pořizujeme s kompresorem nebo bez něj. Kompresor potom bývá označen podle typu chlazení jako písmeno K, například 20 k, 25 k, 40 k, 70 k a podobně, přičemž označení číselné udává sílu chlazení v litrech za hodinu na maximální výkon. (více na http://www.bahnik.cz/vycepni-zarizeni/kontaktni-chlazeni) Pokud si pořizujeme výčepní zařízení bez kompresoru, musíme vyřešit nějakým způsobem tlakování sudu. V tomto případě bývají využívány bomby CO2 nebo Biogon s podíle dusíku, minibombičky CO2 na výtoč až 240 piv či příruční potravinářský kompresor. Více o tlačných plynech se dočtete zde: http://www.svet-piva.cz/clanky-o-pivu/2012/10/12/plyny-pro-cepovani-piva/

Narážeče na KEG sudy

NarážečCo se týče narážečů, rozlišujeme tří základní druhy a to bajonet – korb, plochý – flach a kombi. Mezi nejpoužívanější druhy patří bajonet, kterým narazíme například Plzeňský Prazdroj, pivovary Polička, Poutník, Lobkowicz či Radegast. Plochý narážeč se potom používá na pivovary Starobrno, Svijany, Bernard, Krakonoš a další. Narážeč Kombi se používá především na limonády, Kofolu, pivovary Černá Hora, Chodovar či Vyškov.

K propojení výčepu a KEGu nám už potom chybí pouze nápojová a vzduchová hadice, které se standartně užívají cca 2 m, pokud bychom potom vedení měli delší například ze sklepa nebo bychom vedli vývod výčepu přes výčepní stojan na stůl, musí být také vedení a hadice na pivo i tlakování delší. Co se týká výčepních stojanů, dělají se v mnoha variantách a také v mnoha kohoutových verzí, od jedné až po osm, kdy můžete čepovat nezávisle na sobě více druhů piva či nápojů.

Tyto případy však využijí především právě restaurace a pivnice a používají se u nich spíše výčepy vodní, které mají navíc samotné dochlazovací smyčky a nedovolují tak pivu zteplat a ztratit svůj nezaměnitelný říz. Pro ty z nás, kdo si pořizujeme výčep domů za účelem domácího popíjení, stačí výčepy kontaktní, které jsou navíc skladné a poměrně lehce se s nimi manipuluje. Nastavit si na nich můžeme také sílu chlazení a sílu průtoku piva. Zmínku bychom měli věnovat také čištění výčepního zařízení.Více informací na http://www.bahnik.cz/sanitace-pivniho-vedeni

Stále si nevím rady ?!?

Nevíte-li si stále rady s výběrem, doporučujeme podrobný návod na http://vycepni-zarizeni.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-vycepni-zarizeni/

Výčepní stojanAč se to možná na první pohled nezdá, jedná se o zásadní věc v tom, že ovlivňuje chuť piva a jeho kvalitu. Po každém použití a naražení piva, bychom měli po jeho dopití výčep vypláchnout minimálně vodou, aby v jeho vedení nezůstávaly zbytky předchozí bečky. K tomu nám poslouží například rychlospojka na vodovodní baterii či speciální adaptéry, které se narážejí stejně jako KEG a umožňují nám tak celý výčep propláchnout. Podle častosti používání by se potom mělo výčepní zařízení čistit alespoň jednou za dva týdny také mechanickou a chemickou cestou. Pro domácí použití se potom dají opatřit speciální sanitační sudy, ve kterých lze rozmíchat sanitační roztok a propláchnout tak celý výčep.

Tyto chemikálie se používají většinou v poměru 1:70 a to tak, že se vedení nejprve propláchne vodou, poté roztokem se sanitací a dále opět dvakrát čistou vodou. Co se týká mechanického čištění pivního vedení, používají se sanitační kuličky, které se dají do pivní hadice, tlakem vody projedou celým vedením a zastaví se v kohoutu výčepu. Tyto sanitace jsou velmi důležité také pro celkovou životnost výčepních zařízení.

Výčep a mráz

Jediné čemu musíme věnovat pozornost je to, aby nám výčep přes zimu nezmrzl, roztrhlo by se jeho chladivo a následovala by náročná oprava. Co se týká přepravy, je dobré nechat výčep asi 15 minut odstát na rovné ploše, aby se jeho chladivo ustálilo a chladilo potom tak, jak má.

Pokud tedy jste milovníkem piva a uvažujete o koupi chlazení na pivo, neváhejte a udělejte si radost. Jistě se přesvědčíte, že na točené a kvalitní pivo opravdu není. Výčepní žařízení nakoupíte například na e-shopu Bahník.cz před koupí je dobré porovat si cenovou nabídku na některém srovnávači cen  viz například www.zbozi.cz ci www.heureka.cz.

Článek Domácí chlazení na pivo byl publikován 02. 03 2014 autorem Svět-piva.cz

Servis výčepního zařízení

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek ze světa piva. Stačí vyplnit váš email:

Prodejna

Stránského 28,
616 00 Brno-Žabovřesky
  • Tel.: 606 606 713
  • Tel.: 606 391 128