Zahájit svůj pivní nákup v e-shopu.Obchod.Svět-piva.cz


Úvod | Články o pivu | Pivní lázně v Chodové Plané

Toužíte po pár dnech oddychu na krásném místě, kde byste se mohli celý den nechat hýčkat, rozmazlovat a obskakovat? Bojíte se, že na takovou dovolenou nemáte dostatek finančních prostředků a kvůli své práci ani dostatek volného času? A co takhle vyzkoušet relaxační víkend v pivních lázních?Pivní lázně Během jediného víkendu získáte zpět všechnu svou již dávno ztracenou energii, budete se cítit opět svěží a odpočatí a pak jistě s přehledem zvládnete všechny své každodenní starosti a nikdy nekončící povinnosti. V pivních lázních Chodová planá jsou vítání hosté snad všech věkových kategorií a ubytovat se zde můžete dokonce i se svým čtyřnohým domácím mazlíčkem. Hoďte na jeden víkend všechny své starosti za hlavu a přijeďte si odpočinout do pohádkového prostředí pivních lázní Chodová planá. Pivní procedura je vhodná nejen pro všechny milovníky tohoto zlatavého moku, ale užijí si ji rovněž i všichni milovníci správné a kvalitní relaxace.

Pivovar ve skále

Pivní lázně Chodová Planá patří mezi nejznámější a také nejoblíbenější lázně tohoto druhu na světě. Jen málokdo však ví, že součástí lázní je také unikátní rodinný pivovar, umístěný přímo v žulové skále. Pivovar Chodovar byl vystavěn v žulových sklepeních někdy okolo roku 1573, o pár let později však tyto prostory nelítostně zničil rozsáhlý požár. Majitel pivovaru hrabě Bercher se rozhodl postavit pivovar nový, ten však vystavěl už nad původními sklepními prostory. A tento nový pivovar můžete navštívit i dnes. V dnešní době Chodovar produkuje okolo 2000 tun sladu ročně a kromě tradičního piva se zde vaří také pivo černé. Pokud by se Vám v pivovaru zalíbilo, je zde hned několik ubytovacích zařízení, kde můžete zůstat delší dobu. Každoročně se zde pak pořádá také mistrovství Evropy v koulení pivních sudů, které se uskutečňuje v krásné pivovarské zahradě. Pivovar a pivní lázně Chodová Planá je unikátní komplex, ve kterém objevíte tajemství tohoto božského zlatavého nápoje a ukojíte nejen své chuťové buňky, ale také dopřejete oddych celému svému tělu. Nechte se hýčkat v rukou profesionálu a přijeďte si sem odpočinout.

Blahodárné účinky na tělo

Jak jistě víte, o pivních lázních se už od pradávna traduje, že kromě relaxačních a uvolňujících účinků, působí také blahodárně na psychickou a duševní stránku lidského těla. Voda, která je v kádích během koupele napuštěna obsahuje výtažky drcených bylin a nejrůznějších složek, které jsou používány během výroby piva. Jedinečná vůně, která se z koupele line, dokáže očistit lidskou mysl a způsobit příliv dobré nálady a pozitivní energie. Koupel má regenerační účinky na pokožku, hloubkově čistí póry a uvolňuje svalstvo. Celé tělo se prohřívá, čímž se mimo jiné také zlepšuje a stabilizuje krevní oběh.

Článek Pivní lázně v Chodové Plané byl publikován 02. 11 2015 autorem Svět-piva.cz

Servis výčepního zařízení

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek ze světa piva. Stačí vyplnit váš email:

Prodejna

Stránského 28,
616 00 Brno-Žabovřesky
  • Tel.: 606 606 713
  • Tel.: 606 391 128